Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Annelere Özel / İyi Ebeveyn

AAA

En İyi Anne Sizsiniz !

En İyi Anne Sizsiniz !

İş anneliğe geldiğinde, muhtemelen sahip olduğunuz endişelerin ve kuşkuların çok basit bir çözümü varmış gibi görünür. Aslında söz bebeğinize geldiğinde, kendinize güvenmeniz yeterli olacaktır. Gerçekten düşündüğünüzden çok daha iyi bir annesiniz.
 

Fakat zaman zaman kendinize duyduğunuz güveni biraz canlandırmanız gerekir. Belki aşağıdaki ipuçlarından bazıları bu güveni canlandırmak için size yardımcı olabilir;
 
-  Mükemmel bir ebeveynsiniz. Bebeğiniz, sizin en iyi anne olduğunuzu düşünüyor. Şüphe yok!


-  Yapana kadar yapar gibi görünün. Küçük bebeklerin kandırılması kolaydır, kendine güvensiz hissedersiniz ve bunun tam tersi gibi davranırsınız. Her ikinizi de sakinleştirmek için daha alçak ve daha yavaş konuşursunuz.


-  Şayet insanlar size önerilerde bulunurken veya bebeğiniz hakkında görüşlerini bildirmekten kendilerini alamadıklarında, kendinizi gergin hissediyorsanız evde kalın. Kaygılı olmanız yalnızca bebeğinizi üzecektir. Bu durumda bebeğinizi rahatlatmak zorlaşacak ve muhtemelen sonrasında da işiniz daha zor olacaktır.


-  Karşılaştırma yapan arkadaşlarınız elbette ki vardır. Bu tip durumlarda, eğer ki kulaklarınızı tıkamaya çalışın ve sadece bu kişilerle daha az görüşün.


-  Kendinize zaman ayırın, dinlenmeye çalışın. Annelerin kendilerine ayırdığı saatler, bir-iki saat ya da bir gün olabilir; bu size kalmıştır. Herkesin buna ihtiyacı vardır.


-  Kendinizi daha fazla övün. Bir annenin zaman zaman daha az yardımsever veya daha az erişilebilir olması normaldir. Her dakika oyuncakları toplayamaz ve her ihtiyaca cevap veremeyebilirsiniz. Kimse bir iki saniye ya da bir iki dakika beklemekten ölmez. Ortada acil bir durum varsa bunu size belirtebilirler.


-  Etrafınızda ve günlük işlerinizde bir şeyler değişiyor olabilir ve sizin de değişkenlere ayak uydurmanız gerekebilir. Bu yüzden, daha önce işe yarayan bazı alışkanlıklarınız işe yaramıyor ve artık başka bir şey denemeniz gerekmektedir. O zaman tamam! Hem sizin, hem bebeğinizin geliştiğini biliyorsunuz; bunu da göz önünde bulundurun ve değişimin kötü bir şey olmadığını, aksine zekice olduğunu unutmayın.


-  Kötü annelik sendromundan kurtulun. Bu maddelerin başına gidelim. Siz bebeğiniz için mükemmel ve en iyi annesiniz. O başka bir anne istemiyor.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor