Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Annelere Özel / Kardeş

AAA

Yeni Kardeş Yolda!

Yeni Kardeş Yolda!

Şu senaryoyu hayal edin: Bir gün eşiniz bir başka adam ya da kadın ile eve gelir ve size ‘’Benim yeni eşime iyi davran, her ikinizi de seviyorum.’’

Kıskançlık doğaldır

Bu yönden bakıldığında, kıskançlık doğal bir tepki olacaktır :) Bir çocuğun ailedeki diğer yetişkinler gibi bir anda yeni bir erkek ya da kız kardeşe sahip olmaktan mutlu olmasını bekleyemezsiniz.
Neyse ki kıskançlık, diğer büyük kardeşler arasında yeni bir bebeğin neden olacağı tek duygu değildir. Ayrıca yeni bir çocuğa karşı sevgi, özen ve şefkatte hissedebilirler ve ona teslimiyet gösterebilirler.

Çocuğunuzu hazırlayın

Çocuğunuzu gelecek bir değişikliğe hazırlamak için yapabileceğiniz bazı ufak şeyler var;

1. Diğer çocuklu aileleri göstererek başlayın, böylece çocuğunuz bunu normal ve eğlenceli olarak algılayacaktır.

2. Çocuğunuzu küçük çocuklar, bebekler ve yeni doğanlar ile tanıştırın. Bu çocuğunuzun bebeklerin nasıl güçsüz ve yardıma muhtaç olduğunu fark etmesini sağlar.

3. Çocuğunuzun doğum uzmanı ziyaretlerine sizle birlikte gelmesine, yeni doğacak bebeğinizin hareketlerini hissetmesine ve görüntüsüne bakmasına izin verin. Kendilerini bu sürecin bir parçası olarak hissederlerse heyecan duyar ve bebeğiniz doğduğunda muhtemelen daha az kıskançlık hissedecektir.

4. Yaşı daha büyük olan çocuğunuza bebeğin nasıl yardıma ihtiyaç duyacağını ve aptalca şeyler yaparak çok fazla ağlayacağını anlatın. Bu, onlardan biraz daha üstün hissetmelerine ve yeni bebeğin ihtiyaçlarını tolere etmesine yardımcı olacaktır.

5. Daha büyük çocuğunuz bebek karyolasında yatmayı bıraktığında ya da başka değişiklikler olduğunda birkaç aylığına bebek karyolasını kaldırın. Yeniden ortaya çıktığında ilk çocuğunuz bu karyolayı onun yatağı gibi düşünmeyi bırakacaktır.


Başka bir ipucunuz var mı? Buradan bizimle de paylaşın!


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor