Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Annelere Özel / Seyahat

AAA

İlk Aile Tatili

İlk Aile Tatili

Belki bu şekilde hissettirmese bile bebeklik dönemi sizin için seyahat fırsatıdır. Çünkü bebeğiniz zamanının çoğunu uyuyarak geçirir.
Pek çok ebeveyn bu dönemi ana aktivitenin bahçede veya deniz kenarında uzanmak olduğu yerlere giderek değerlendirir. Anne ve babayla yakın olduğu ve uyuduğu sürece bebekler her yerde mutludur.

Ancak çok fazla gezmek enerji gerektirir ve stresli olabilir. Unutmayın, seyahatinizde size eşlik eden yalnızca küçük prens ve prensesiniz değil, aynı zamanda bir kral/kraliçenin ihtiyaçları ve bavullarıdır :)
 

Düşünülecek şeyler:

1. Büyük seyahatler için yurt dışına çıkmadan en az iki ay önceden Pediyatristinizle seyahat planlarınızı tartışın. Bebeğinizin sizle geçireceği ilk seyahat hem sizin için, hem de onun için muhteşem olacaktır. (Genellikle altıncı ayda tavsiye edilir.)

2. Hiçliğin ortasında küçük ıssız bir ada mı düşünüyorsunuz? Tamam fakat ihtiyacınız olduğunda yardım alabileceğiniz doktor ve hastanelere yakın olduğunuzdan emin olun.

3. Eğer bebeğiniz altı aydan büyükse hafif bir bebek arabası çok iyi bir yatırım olabilir. Bebeğinizin içinde rahat bir şekilde uyuyabileceği bir bebek arabası en isabetli seçim olacaktır. Bebeğinizi sırtınızda veya kucağınızda taşımanıza yardım edecek bir ana kucağı da ayrıca işinizi çok kolaylaştıracaktır.

4. Bir yaşın altındaki çocuklar için güneş kremi kullanımı önerilmez, bu nedenle her zaman güneşten uzak kalın. Su ve kum gibi güneş ışığını yansıtan ortamlarda da dikkatli olun.

5. Eğer medeniyetten uzak bir adaya seyahat etmiyorsanız, sadece ilk günlerde ihtiyacınız olan şeyleri yanınıza alın. 

6. Bebeğinizin uyuması için olanakları kontrol edin. Pek çok otel, bebeğinizin rahatça uyuyabileceği bebek yatağına sahiptir.

İyi bir tatil dileğiyle!


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor