Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Annelere Özel / Sosyal Yaşam

AAA

Bebeğinizle Beraber Sosyal Hayata Karışın

Bebeğinizle Beraber Sosyal Hayata Karışın

Bebeğiniz için rahim dışındaki hayata alışmak yaklaşık üç ay sürer. Ebeveynler için bebeklerini tanımak da yaklaşık bu kadar sürer.

Bu yüzden genellikle bu ilk üç ay kanepede bebeğinize sokularak iç içe olduğunuz zamanlardır. Bu dönemde ziyaretçileri en az miktarda tutun, bolca dinlenin (bebek uyuduğunda siz de kaçamak yapın), iyi beslenin ve son olarak TV kumandası üzerindeki tüm düğmelerin ne işe yaradığını anladığınızdan emin olun :) Bu genellikle ebeveynliğe başlamanın en iyi yoludur.

Ve bir gün bebeğinizi dış dünyaya çıkarmak gözünüze gerçekten cazip bir fikir olarak görünmeye başlayacaktır. Hatta bebek arabasını yürüyen merdivenlerden indirmek bile gözünüze korkutucu gelmeyecektir.

Büyük beklentiler

Doğum izni pek de tahmin ettiğiniz gibi bir tatil olmadı değil mi? Başlangıçta evinizi yenilemek, iş arkadaşlarınızla iletişimi koparmamak, hamilelikte alınan tüm kiloları bir haftada vermek (kolaymış gibi!), bahçeyi düzenlemek ve kutuları paketlemek ve boşaltmak gibi değişiklikler planlarsınız. Pek çok yeni anne gibi bebeğinizi bir yüzme kursuna, müzik sınıflarına ve oyun gruplarına yazdırmayı planlarsınız. Evet, pek çok anne doğum iznine büyük bir hevesle başlar.

Pek çok kararı bebekler verir

Bu tip planlar yaparken, doğum izni sırasında zamanınızın tamamen bebeğinizin ruh hali ve ihtiyaçları çevresinde yönlendiğini unuturuz. Bazı günler bebeğiniz bütün gün kucakta taşınmak isteyebilir. Neticede sinirlenmek çok kolaydır, gün için yaptığınız tüm planlar suya düşebilir. Eğer öyleyse, demek ki siz de en yaygın tuzağa yakalandınız ve normal bir izindeymiş gibi doğum izni için planlar yaptınız.

Yapmak için zamanınızın olmadığı şeylere sinirlenmek yerine belki beklentilerinizi düşürmenin zamanı gelmiştir. Hayatınızın bu dönemini gerçekten dekorasyonla veya diğer projelerle ilgilenerek mi geçirmek istiyorsunuz? Biraz dinlenmeniz daha iyi olmaz mı?  Dinlenmek için ne kadar zamanınız oluyor?

 Kendinize karşı hep ılımlı olun

Vücudunuz ve ruhunuz için iyi ve eğlenceli şeyleri yapmaya zaman ayırın. Serbest zamanınızı okuyarak, dört gözle beklediğiniz filmi izleyerek ya da bir kahve eşliğinde rahatlayarak kullanın. Her günü oluruna bırakın. Anı yaşayın. Tüm takvimi önceden programlamayın.
Unutmayın: Bugünün işini yarına bırakabilirsiniz; Kıyı köşedeki tozlar bir yere kaçmıyor ve Eğer yeterince beklerseniz, birileri gelecek ve çamaşır makinesinin düğmesine basacaktır.
Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda hayat, bebekler ve aklınıza gelen diğer tüm konularla alakalı sohbet edin. Zaman içerisinde konuşmalarınız uykusuzluk ve beslenme alışkanlıklarından, iş ve ilişkilere gelecektir. Bu tam olarak normal dünyanıza geri döndüğünüz zamandır.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler