Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Arkadaşlık

AAA

Onun İlk Oyun Arkadaşı

Onun İlk Oyun Arkadaşı
Arkadaşlar, oyun arkadaşları, dostlar... Hepsi çocuklarımız için arzuladığımız şeylerdir fakat şu anda bebeğinizin sadece birbirinin yanında bile oynaması gayet yeterli olacaktır. Yine de arkadaşlıklarının yetişkinler gibi olmasını beklemek için hala çok erkendir.

Henüz iyi bir oyun arkadaşı değil

Yeni yürümeye başlayan bebekler, daha büyük çocuklar ve yetişkinlerin olduğu gibi sosyal değildirler. Diğer bebeklerle buluşmayı heyecan verici ve eğlenceli bulsalar da ilk başta önemli olan kendi ihtiyaç ve istekleridir. Başkalarına bir şeyler vermekten ziyade almayı tercih ederler. Doğru ve yanlış arasındaki fark ise net değildir. En önemli kişi başka biri değil ‘’Ben’’dir.

 ‘’Paralel oyun’’, iyi bilinen bir aşamadır ve büyümenin bir parçasıdır.

Birlikte oynama alıştırmaları yapın

Buna rağmen oyun oynama, paylaşma ve anlayış gösterme alıştırmaları yaparsak, arkadaş olmayı ve işbirliği içerisinde oynamayı öğrenirler.

Bu yüzden de bebeğinizi yeni arkadaşlarla tanıştırın ve küçük ölçekli oyunlar oynatın. Bir arkadaşla başlayın. Birlikte oynanan oyunları oynaması için cesaretlendirin fakat onlardan çok fazla şey beklemeyin. Yakınında kalın, barışı sağlayın ve nötr kalın. Önüne bir şeyler atmayın.  Herkes bunun eğlenceli olduğunu zanneder.

Yeni yürümeye başlayan bebeklerin birlikte oynayabileceği oyunlar hakkında önerileriniz var mı? Burada bizimle paylaşın.

 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler