Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Arkadaşlık

AAA

Yürüme Çağındaki Bebeğiniz Nasıl Arkadaş Edinir?

Yürüme Çağındaki Bebeğiniz Nasıl Arkadaş Edinir?

Önünüzdeki birkaç yıl boyunca yürüme çağındaki bebeğinizin gündemi sadece `Ben` olsa dahi, paylaşmayı, işbirliği yapmayı, diğerlerini önemsemeyi ve hatta anlaşmazlıkları çözmeyi de öğrenecektir.

Bu yolda onlara biraz yardım edebilirsiniz:

- Çocuğunuzun ilk en yakın arkadaşısınız. Bu yüzden de oyun oynarken, paylaşmayı ve kurallara bağlı kalmayı destekleyin. Her zaman ikinci olmayın ve her zaman kaybetmeyin.


                                  Gerçek bir arkadaş olun! 

- Sık sık ve düzenli olarak diğerleri ile sosyalleşin . Bol miktarda alıştırma yapma imkanı sunun. Bire bir arkadaşlıklarla başlayın ve oyunların zaman aralıklarını kısa tutun.
 
- Bu yaşlarda paralel oyunlardan başka bir şey düşünmeyin, bu sadece birinin yanında oyun oynamaktan çok daha fazlasıdır. İlk bakışta kendi dünyalarında gibi görünürler. Fakat daha yakından bakarsanız, gözlemlediklerini belki de taklit ettiklerini ve kaptıklarını göreceksiniz.  Bu, işbirlikçi oyunun erken aşamasıdır.
 
- Top oynama, köprü yapma ve saklambaç gibi işbirlikçi oyunları cesaretlendirin. Yemek pişirme ve puzzle yapma gibi birlikte yapmaya uygun olan şeyler yapın.
 
- Baskının bir faydası yoktur, aksine geri de tepebilir. Bebeğinizin arkadaşlık kavramının güzelliğini keşfetmesi için zaman ve imkan yaratın.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler