Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Bakım

AAA

Bebeğinizin Cildi Özel Bakıma İhtiyaç Duyar

Bebeğinizin Cildi Özel Bakıma İhtiyaç Duyar

Bebeğinizle ilgili diğer her şey gibi, cildi de devamlı olarak değişmektedir ve sonraki yıllarda da çok fazla değişmeye devam edecektir. Ne kadar değiştiğini anlamanıza yardımcı olmak için, ayağınızın altındaki kalın deriyi bebeğinizin yumuşak ve narin ayak tabanlarıyla karşılaştırın.

Cildimiz D vitamini üretir

Günlük hayatımızda durup cildimizin ne kadar önemli olduğunu düşündüğümüz anlar çok nadirdir. Bebeğinizin cildi, ısı ve nemin doğru dengesinin kurulmasına ve onu bakteri ve virüslerden korumaya yardımcı olur. Cilt aynı zamanda bir duyu organıdır. Etrafımızdaki dünyayı algılamak için cildimizi kullanırız. Cildimiz ayrıca D vitamini de dahil olmak üzere vücudumuz için önemli olan diğer maddeleri de üretir.

Cildimiz bağışıklık sistemimizin bir parçasıdır.
Bebeğinizin cildi henüz tamamen gelişmemiştir ve sizin alışkın olduğunuz yetişkin cildinden oldukça farklıdır. Bu nedenle bebeğinizin cildi ile ilgili bazı önemli şeyleri bilmek faydalı olabilir.

1. Bebeğinizin bağışıklık sistemi henüz tam olarak gelişmemiştir. Eğer yeni doğan bebeğiniz çıplak deriniz üzerinde, çıplak ya da sadece bebek bezi ile yatarsa sizin koruyucu bakteri floranız yavaş yavaş bebeğinize de geçer.

2. Bebeğinizin cildinin kalınlığı sizin cildinizin yarısı kadardır. Bu nedenle bebeğinizin cildi çok hassastır.

3. Bebeğinizin cildi yetişkinlere göre daha fazla sıvı içerir ancak bebek derisi için iyi bir sıvı dengesi kurmak daha zordur.

4. Bebekler hemen hemen hiç çalışmayan ter bezleriyle doğarlar. Bu da vücut sıcaklıklarını kontrol etmelerini zorlaştırır.

5. Bebeklerin büyümesiyle ciltlerinin pH seviyesi kademeli olarak düşer. Bebeğinizin cildinin pH seviyesini koruduğunuzdan emin olmak için bebek cildi için uygun için olan Komili Bebe ürünlerini kullanın.

Eğer herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuzla paylaşmanızı tavsiye ederiz.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler