Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Beslenme

AAA

Tatlının Önemi

Tatlının Önemi

Tatlı sevgisi bebeğinize öğretmek zorunda olmadığınız bir şeydir. Tatlıya karşı damak zevki ile doğarız çünkü anne sütü tatlıdır. Ancak bebeğinizi tatlılar, kekler ve kuru üzümler ile tanıştırmadan önce bekleyebildiğiniz kadar bekleyerek, çocuğunuza en büyük iyiliği yapacaksınız. Bu süreç biraz can sıkıcı olabilir ama bilin ki tatlılar ve şekerler tamamen gereksizdir !

Kuru üzümler dişe yapışır

Atıştırmalık zamanı geldiğinde, çocuğunuza tatlandırılmamış krakerler ya da salatalık, elma ve diğer meyve parçalarından verin. Kuru üzümler, oldukça popüler olan atıştırmalıklardır fakat küçük dişlere kolaylıkla yapışabilirler ve gerçekten şekerli besinlerdir.

Tatlı önerilir

Tatlı, hem öğle yemeği hem akşam yemeğinden sonra önerilmektedir ancak bu tatlı dondurma, kek ya da çikolatalı puding değildir. Püre haline getirilmiş ya da etli ve zarlı kabuksuz meyveler, meyve püreleri ya da meyve salatası oldukça lezzetlidir ve gerçek bir vitamin enjeksiyonudur. C vitamini, vücut için bu yaşlarda oldukça önemli bir unsur olan demiri depolamasına yardım eder.
Etli ve kabuksuz meyveler, ayrıca pirinç lapası ile de iyi gider. Bunun için tatlandırılmamış meyve püresini seçin ve daha sonra kullanmak üzere kavanozu saklayın ;)  

Yemeklerle birlikte su içme

   Su, bir yemek vakti içeceği olarak vazgeçilmezdir.

Suyu, yaklaşık 7. ayda anne sütü ya da mama ile birlikte bebeğinizle tanıştırabilirsiniz.

Çocuğunuza şeker vermeyi ne kadar geciktirirseniz,  o kadar iyi bir beslenme alışkanlığına ve dişlere sahip olacaktır. Muhtemelen onu sürekli tatlıdan uzak tutamazsınız fakat çocuğunuzu şeker ile tanıştırdığınızda tatlıları bir alışkanlık yerine özel ödül gibi kullanın. 


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler