Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Emzirme

AAA

Bebeklerde Büyüme Atakları

Bebeklerde Büyüme Atakları
Günde 6-12 kez, hatta bazen daha fazla beslenmek bebeklerde yaygındır. Ancak bazen 60-120 defanın bile yeterli olmadığı günler olacaktır. Bebeğiniz devamlı olarak emmek ister ve göğsünüz olmak istedikleri tek yerdir. Bu durum ortaya çıktığında, bebeğiniz muhtemelen bir büyüme atağı ile karşı karşıyadır.

Huysuz ve huzursuz

Bebeğiniz bu dönemde huysuz ve huzursuzdur çünkü bebeğiniz büyümüştür ve daha da çok büyüme niyetindedir. Bu nedenle daha fazla gıdaya ihtiyaç duyar. Durum aslında bu kadar basittir. Emzirmenin içgüdüsel olarak çalışma şekli gerçekten inanılmazdır. Bebeğiniz daha fazla beslenmek istediğinde göğüsleriniz mutlaka daha fazla sütün üretildiğinden emin olurlar :) Emzirmek, süt üretme hormonu prolaktin düzeyini ayarlar ve bu da süt üretiminizi arttırır.

Periyodik büyüme atakları

Bebeğiniz ilk büyüme atağıyla 7-12 günlükken tanışır. Diğer büyüme atakları sırasıyla 3 haftalıkken, 5-6 haftalıkken ve 3 aylıkken ortaya çıkar. Ancak büyüme ataklarının kesin zamanı ve sıklığı oldukça değişkendir.

İşte size bazı tavsiyeler. Eğer bebeğiniz huysuzlanıyorsa, bir süre için daha uzun ve daha sık emzirmeyi deneyin. Emzirirken saate bakmayın, bebeğinizin yönlendirmesini izleyin. Her şeyi beklemeye alın, birkaç gün sonra daha mutlu bir bebeğiniz olacaktır.

 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler