Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Güvenlik

AAA

Bebeğin Güvenliği İçin Unutmamanız Gerekenler

Bebeğin Güvenliği İçin Unutmamanız Gerekenler

1. Düşme

Bebeğiniz emeklemeye ve daha sonra yürümeye başladığında eşyalarınızın keskin köşe ve kenarlarına koruyucu takmanız göz ve baş yaralanmalarını önleyebilir. Evinizde bebeğiniz tuttuğunda üzerine düşebilecek herhangi bir eşya varsa sabitleyin veya ortadan kaldırın. Basamakların başı ve sonu, balkon ve dış kapıya bariyerler yerleştirmek bebeğinizi kazalardan korumak adına yapacağınız ilk şeylerden biri olmalıdır. Bebeğinizin bezini yerde değiştirmeniz de en güvenli seçenektir.

2. Yanık ve Yara

Banyoya sıcak su koymadan önce ilk olarak soğuk su koyun ve banyonun kapısını kapalı tutun. Fırınınız güvenli mi? Çocuğunuz kucağınızdayken asla sıcak bir şey içmeyin. Bebekli bir evde masa örtüsü olmamalıdır.  Birisi masada sıcak bir şey bıraktığında çocuğunuz örtüyü çekip sıcak içeceği üstüne dökebilir.

3. Su kazaları

Unutmayın ki, ufak bir bebek için su potansiyel bir tehlikedir. Bir bebek 4 cm gibi az bir suda bile iki saniye içinde sessizce boğulabilir. Bu nedenle küvetle işiniz biter bitmez küveti boşaltın ve asla bebeğinizi banyoda tek başına bırakmayın. Banyonuzda kaymayan fayans kullanmayı tercih edin. Havuzunuz varsa etrafının sağlam bir çit ile çevrili olduğundan emin olun. Çocuk havuzunu işiniz bittikten sonra mutlaka boşaltın.

4. Zehirlenme

Temizlik malzemeleri, bulaşık tozu ve ilaç gibi bebeğinizi zehirleyebilecek tüm malzemeleri kilitli tutmalısınız. Başkalarının evindeyken de bebeğinizin bu tip malzemelere ulaşamayacağından emin olun.

 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler