Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Kişilik Gelişimi

AAA

Çocuğunuz Öfke Nöbeti mi Geçiriyor?

Çocuğunuz Öfke Nöbeti mi Geçiriyor?

Anne olmadan önce, öfke nöbeti geçiren ve ayaklarını yere vurarak süpermarkette yere yatan çocukların yanlış davrandıklarını ve ebeveynlerinin tembel olduklarını düşünüyordunuz.
Fakat durum şimdi farklı! Şimdi dünyadaki en iyi annenin dahi güçlü bir iradeye sahip olan çocuklara sahip olabileceğini biliyorsunuz. Dahası dünyadaki en iyi anneler bile her zaman uzun süreli bir alışverişe gidemez. Kreşten eve dönerken süpermarkete uğramak zorunda olabilirler. Herkes yorgun ve aç olabilir ve o an ihtiyacınız olan en son şey bir çikolata rafının yanından geçmek olabilir.

Öfke nöbetleri ile uğraşma ipuçları

Çocuğunuz işbirliği yapmayı red mi ediyor? Yağı ekmeğin hangi tarafına sürerseniz sürün, her iki tarafın da iki yaşındaki çocuğunuz için yanlış taraf olduğunu bildiğiniz günler mi yaşıyorsunuz? Yoksa bugün kar olmasına rağmen sandaletlerini giymekte ısrar ettiği gün mü?

Bir öfke nöbeti ile nasıl baş edersiniz? İşte size birkaç ipucu:

• Küçükken çok fazla seçenek ve kararla başa çıkmak zordur. Dolayısıyla genelde bir çocuk, kararları kendini annesi ya da babası verdiğinde kendini güvende hisseder. Bu yüzden bazen kendinize olduğundan daha çok güveniyor gibi davranmanız gerekecektir. 

• Savaşınızı dikkatli seçin. Çocuğunuzun pantolon mu etek mi giydiği gerçekten önemli değil, araç koltuğuna güvenli bir şekilde bağlanıp bağlanmadıkları önemlidir. Karar verme, çocuklar için her zaman iyidir, güvenlerini inşa edin. Bu yüzden çocuğunuzun karar vereceği bazı şeyler düşünün. 

• Kararlı olun.  

• Vücut teması, kızgın bir çocuğu sakinleştirebilir.

• Öfke nöbetleri, etrafınızda başka insanlar olduğunda başa edilecek en zor şeydir. Bu durumda yapabileceğiniz en basit şey, bebeğinizi almak ve bir başka odaya gitmek veya oradan uzaklaşmaktır.

• Ebeveynlerin birbirini desteklemesi gerekir, her zaman!

Ve en iyi annenin dahi rüşvet ve pazarlığın değerini bildiğini unutmayın. Kendinizi çok sert yargılamayın. Bazen en kolay yol, en iyi yoldur.

İpucu ve önerilerinizi burada paylaşın.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor