Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Tuvalet Eğitimi

AAA

Lazımlık Eğitimi Başarısız Olursa Ne Yapmalıyım?

Lazımlık Eğitimi Başarısız Olursa Ne Yapmalıyım?

Bez değiştirmekten kurtulmayı sabırsızlıkla beklediğinizi biliyoruz. Tuvalet eğitimi işe yaramıyorsa, bunu hızlandırmak için yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Çocuğunuz bir şeyler olacağını bildiğinin net işaretlerini gösterebilir fakat ne yazık ki, bu bezinden vazgeçmeye hazır olduğu anlamına gelmez. 
Çocuğunuz tuvalete gitmeyi reddederse, onu bezinin içinde daha uzun bekletin. Bunu çok fazla büyütmeyin. Tuvalet eğitimi, her zaman çocuğunuzla anlaşma içinde yapılmalıdır. Bezlere 'güle güle' demek bir takım işidir ve çocuğunuza baskı yapmanız genellikle ters teper. İşe yaramıyorsa tuvalet eğitimini durdurun, birkaç hafta bekleyip tekrar deneyin.

Çocuğunuz kakasını sadece beze yapıyorsa

Genellikle çocuklar kakasını hemen lazımlığa yapmaz. Bunun sebebi otururken hangi kasları iteceğini bilemedikleri için olabilir. Nedeni ne olursa olsun, çocuğunuzu bezinin içinde biraz daha uzun süre tutun. Söylenmeyin, sadece çocuğunuzu lazımlığı denemesi için teşvik edin. Doğal davranın ve göreceksiniz ki bu durum zamanla oturacaktır.

Sık kazalar

Kazaların olması normaldir. Islak pantolonlar hakkında yorum yapmayın ve lazımlığa zamanında yetişememesi ile ilgili olarak çocuğunuzla empati kurun.
Çocuğunuzu sıkışmış halde etrafta kıvranırken hala tuvalete gitmeyi reddeder şekilde görmek biraz sinir bozucu olabilir. Ve sonra bir de pantolonlarını ıslatırlar. Çocukların çok geç olana kadar durumu fark etmemeleri hatta fark etmek istememeleri oldukça yaygındır. Bunu görmezden gelmeyi tercih ederek çok eğleniyor bile olabilirler. Onlar için hemen gidip çişini yapmak tüm eğlenceyi kaçırmak anlamına gelebilir. Bu durum tekrar devam ederse, ihtiyacı yoksa bile çocuğunuzu her yemekten sonra tuvalete çıkarmayı denemeyi bırakın.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor
Dilek KARA
Dilek KARA 9 Temmuz 2017
??????

Diğer Makaleler