Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Tuvalet Eğitimi

AAA

Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Çocuğunuzun vücudu hazır olmadığı sürece geceleri çişini yapmasını önlemeye çalışmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Geceleri kuru kalmak hormonlar ile ilgilidir ve zaman içinde yavaş yavaş gelişecektir. 

Kuru bir gece bezi iyi bir başlangıç olacaktır.

Çocuğunuzun geceleri altını ıslatmamaya başlaması yaklaşık 10 ayını alır. Bu çocuğa bağlı olarak daha uzun ya da daha kısa bir süre de olabilir. 

Gece bezlerini çıkarmanın zamanının geldiğini, çocuğunuzun bezinin arka arkaya birkaç gece boyunca kuru kalmasıyla anlayabilirsiniz. Bu noktada yatağına plastik bir çarşaf serin ve birkaç küçük kaza için hazırlıklı olun. Bu işe yaramazsa, yeniden bez takın. Bir süre daha bu şekilde devam etmeniz gerekebilir.

Çocukları çişe götürmek için uyandırmak

Birçok ebeveyn kendileri yatmadan önce çocuklarını çişe kaldırır. Konu çocukların tuvalet ihtiyacı olduğunda kendiliğinden uyanmayı öğrenmeleri olduğundan, bunu yapmak çok da gerekli değildir. Ancak birçok aile ekstra önlem olarak bu yöntemi yararlı bulur. İşe yarıyorsa sorun yok demektir.
Çoğu çocuk anaokulu yaşları civarında gece tuvaleti eğitimini öğrenmiş olur. Sizin çocuğunuz henüz öğrenmediyse ve bu konuda endişeliyseniz bir çocuk doktoruna başvurun.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler