Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Bebeğim Büyüyor / Uyku Eğitimi

AAA

3-6 Aylıkken Uyku

3-6 Aylıkken Uyku

Üç-dört aylık bir bebeğin uykusu günde 13-15 saat sürebilir. Bu yaş civarında hayatınızda büyük bir farklılık oluşmaya başlar; artık bebeğiniz gece ve gündüz arasındaki farkı anlayabilmektedir. Yaşasın!

Beslenme ile bağlantılı uyku

Hayatının ilk birkaç ayında bebeğiniz sıklıkla beslenirken uykuya dalacaktır. Ancak maalesef yaşları büyüdükçe uykuya dalmaları bu kadar kolay olmayacak. Bunu fırsata dönüştürün. Bebeğiniz bir şeyler yedikten ve oynadıktan sonra uyuması için onu tatlı sözlerle ikna etmeye çalışın. Böylece bebeğiniz uykunun yalnızca süt ile alakalı olmadığını anlayacaktır. 

Bunu nasıl yaparsınız? Bebeğinizi yatağına bırakırken göz teması kurmayın. `Uyusun da büyüsün` gibi ninniler söylemeyi deneyin ve nazikçe sallayın.

Uykuyu reddetme 

Pek çok bebek yatağa konulduğunda uyumayı reddeder ve `rüyalara dalmaları` 9 ile 15 dakika arasında zaman alır. Ağlarsa bebeğinizi rahatlatın.

Birkaç akşam ritüeli iyidir.

Bebeğinizi uyutmadan onu uyumaya teşvik etmek iyi bir fikirdir.

Birkaç ritüel size yardımcı olabilir. Çocuğunuzun uyku zamanının yaklaştığını anlamasına izin verir. Çocuklar pijamalarının giydirilmesi, kitap okunması ya da iyi geceler demeden önce bir şarkı dinletilmesi gibi genel rutinlerden hoşlanır.

Dört aylıktan itibaren bebekler bir oyuncak ayıya ya da konforlu bir battaniyeye bağlanabilir. Bunlar ebeveynleri yerine geçici `ikameler` olarak hizmet ederler. Bu nedenle odada olmadığınızda, oyuncak ayı ya da konforlu battaniye ona kendini güvende hissettirir.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler