Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Hamileyim / Alışveriş

AAA

Kanguru mu, Ana Kucağı mı?

Kanguru mu, Ana Kucağı mı?

Yeni doğmuş bebeğiniz hayatının ilk haftalarında mümkün olduğunca size yakın olmak isteyecektir. Babasının ve annesinin vücudunun sıcaklığını hissetmesi, sizin kalp atışınızı duyması ve sizin eşsiz kokunuzu hissetmesi bebeğiniz için mükemmel bir şekilde rahatlatıcı ve güven vericidir. Kanguru iyi bir çözümdür. Bu, bebeğinizi sakinleştirir ve onu sarar. Siz hareket ettikçe onu sallar ve başka işlerIe ilgilenmenize olanak tanıyacak şekilde ellerinizin serbest kalmasını sağlar. 

Kanguru seçiminiz kişisel tercihinize ve biraz da neyin moda olduğuna bağlıdır. Çok kayışlı ve düğmeli kendi kendinize yönlendiremeyeceğiniz modeller yerine sırtınızda da kolay taşıyabileceğiniz bir model tercih edin. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, kullanımının kolay olduğundan emin olun.

Bebeğinizi yüzü bedeninize dönük olacak şekilde oturtun.

Başlangıçta, bebeğiniz daima yüzü bedeninize doğru ve başından öpebileceğiniz kadar yükseklikte olmalıdır. Başının iyi bir şekilde desteklendiğinden emin olun. Eğer ana kucağı kullanıyorsanız, ilk zamanlar bebeğinizi bunun içinde uzun süre oturur şekilde bırakmayın. Bebekler yardımsız bir şekilde pozisyon değiştiremezler ve taşıyıcıda uzun süre kalmak sırtlarını, bacaklarını ve kalçalarını zorlayabilir. Bir kanguru ise daha çok bir hamak gibidir ve bebek kendini rahat hissettiği sürece bunun içinde kalabilir.

Bebeğinizi sırtınızda taşıyabildiğiniz sürece ya da kangurunuz maksimum ağırlığına ulaşıncaya dek kanguru kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Bir kanguru basit bir kumaş parçasından ibarettir.

Kanguruların büyük bir bölümü basit esnek kumaştan yapılır, bazıları ise yalnızca pamuk dokumadan oluşur. Hangi kanguruyu seçerseniz seçin, bunu bebeğiniz için kullanmadan önce mutlaka dikkatlice araştırın. Bu konuda çok sayıda internet sitesi, faydalı bilgiler sunmaktadır.
Siz ne tavsiye edersiniz? Bir ana kucağı mı kanguru mu? Görüşlerinizi burada paylaşın.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler