Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Hamileyim / Cilt Bakımı

AAA

Hamilelik ve Cildiniz

Hamilelik ve Cildiniz
Eğer hamile kalmadan önce, adet döneminiz öncesinde cildiniz yağlanma eğilimi gösteriyorsa aynısı şimdi de olabilir. Ancak büyük ihtimalle hamileyken cildiniz daha hızlı kuruyacaktır.
Kuru ve kaşınan bir cilt, nemlendirici veya yağ kullanılarak rahatlatılabilir. Bazı kadınlar çok su içmenin de yardımcı olduğunu düşünmektedir. 

Kaşınan cilt

Eğer cildiniz hamileliğinizin son aylarında kaşınıyorsa – özellikle de ayak tabanlarınızın altı, avuç içleriniz ve karnınız – hiç kızarıklık görünmüyorsa, bu karaciğerinizdeki geç hamilelik değişimlerine bağlıdır. Bu yaygındır ve hatta bu sebeple az sayıda hamile annede sarılık da görülebilir. Hem kaşıntı hem de sarılık doğum ardından kaybolur. Eğer kaşıntılarınızın katlanılamayacak seviyede olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun.

Pigmentasyon

Hamilelik sırasında bazı hamile kadınların cildinde kahverengi ve küçük lekeler oluşur. Bunlar, yükselen hormon düzeyleri sebebidir. Eğer güneşte çok kalırsanız, pigmentasyon riskini yükseltirsiniz. Bazı lekeler, daha az farkedilebilir olsalar dahi doğumdan sonra da cildinizde kalabilirler.

Çatlaklar

Çatlaklar; cildin deri altı tabakasının hormonlarla ilişkili bir şekilde gerilmesi nedeniyle oluşur ve genellikle kalıtımsal bir yatkınlıktır. Kremler ve nemlendiriciler ne yazık ki çatlakları önlemez. Fakat karnınızı nemlendirmek sizi rahatlatır ve bebeğinize hoş bir masaj olur.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor
özlem  kaya
özlem kaya 4 Ağustos 2017
yararlı bılğıler tesekkürler