Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Hamileyim / İsim

AAA

Bebeğinize İsim Koymak

Bebeğinize İsim Koymak

Çocuğunuz için mükemmel ismi bulmada, çok sayıda farklı strateji bulunmaktadır. Bazı aileler ilk önce bebeklerini görmeyi beklerler, bazıları ellerine geçen her isim kitabını bir solukta okur, bir kısmı dinlerini, kültürlerini ya da etnik yapılarını yansıtan bir isim seçerken, bir kısmı da ünlü sporcuların, sanatçıların ya da tanınmış kişilerin isimlerini seçerler. Bazıları kolay hatırlanabilen ve kolay telaffuz edilen bir ismin yavruları için hayatı kolaylaştıracağını düşünürken, bazıları da zor telaffuz edilen ya da uydurma isimlerin çocuklarını diğerlerinden ayrıştıracağını düşünürler.

Fakat çoğu aile basit bir şekilde sevdikleri isimleri seçerler. Seçtiğiniz isim bebeğinizden çok sizin hakkınızda bilgi verir. 

Bazı ipuçları:

1. Olası isimler listesi oluştururken, aile ağacınız başlamak için iyi bir yerdir.

2. Eğer sevdiğiniz bir hala/teyzenin ya da büyükbabanın ismini vermek istiyorsanız fakat isimlerini sevmiyorsanız, bunu ikinci isim olarak kullanın ya da daha modern bir şeklini seçin.

3. Bazı aileler iki ya da üç isimden oluşan kısa bir listeye sahiptir, bu durumda son karar için bebeği görmeyi bekleyin.

4. Bir bebek için hoş olan bir ismin, 21 yaşına geldiğinde uygun olamayabileceğinin de farkında olun ve seçiminizi buna göre yapın.

5. Bebeğinize koymayı düşündüğünüz isimlerin anlamlarını mutlaka kontrol edin.

6. İsmin soyisminizle ve bu isim eklenmeden nasıl olacağını düşünün. Eğer uzun, alışılmadık bir soyadına sahipseniz, belki kısa, basit bir ilk ismi tercih edebilirsiniz, ya da tam tersi.

7. En iyi test arka kapıda durup çocuğunuzu oyundan çağırıyormuş gibi ismi birkaç kez sesli bir şekilde söylemenizdir :)

8. Eğer siz ve eşiniz tek bir isim üzerinde fikir birliğine varamıyorsanız bir ortak nokta bulun. Örneğin biriniz ilk ismi koyun diğeriniz de ikinci ismi ya da erkekse ismi o seçsin kızsa siz seçin.

9. Önerilerde bulunmaları için ailenizi ve arkadaşlarınızı davet edin. Fakat birçok aile hoş karşılanmayacak olumsuz yorumlardan kaçınmak için bebek doğana kadar son kararlarını saklarlar.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor
Mekiye Yavuz
Mekiye Yavuz 9 Eylül 2017
İsim konusu kesinlikle anneye ait olmalı, herşeyi onlar yaşıyor çünkü. Bulantı halsizlik doğum sancısı ne dersen onlar yaşıyor. Bu hak tamamen anneye ait olmalı??
Fitnet Holat
Fitnet Holat 12 Eylül 2017
Benim bebeyim in ismi poyraz olacak
Fitnet Holat
Fitnet Holat 12 Eylül 2017
Bebeyim in ismi poyraz olacak
arif serhat yıldırım
arif serhat yıldırım 24 Ekim 2018
:) çocuğumuzun ismini ortaklaşa koyduk darısı diğer adaylara :D