Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Hamileyim / Sağlık

AAA

Hamileyim!

Hamileyim!

Doktor Seçimi

Gecikmeden doktorunuzun kim olacağı hakkında düşünmeye başlayın, ne kadar erken başlarsanız o kadar çok seçeneğe sahip olursunuz.
Sizinle ilgilenecek bir doktor seçin. Epey bilgiye sahip olduğunuzdan, beklentilerinizin gerçekçi olduğundan emin olun ve mümkün olan en kısa sürede gecikmeden araştırmaya başlayın. Seçeceğiniz doktor hamileliğiniz, doğum ve doğumdan sonraki birkaç hafta süresince sizinle ilgilenecektir.

Eşinizi ilk randevuya götürün.

Doktorunuzla yapacağınız ilk ziyaret özeldir. Doktorunuz, bu görüşmede size ve eşinize ailelerinizde bulunan sağlık problemlerini soracaktır. Bir şeyler saklama zamanı olmadığını hatırlayın, örneğin sigara içiyorsanız bunu yapan ilk ya da son kişi değilsiniz. Bırakmanız için gereken desteği doktorunuz size verecektir.
Doktorunuza yapacağınız bu ziyaret, düşündüğünüz ya da endişelendiğiniz konular hakkında sorular sormak ve bunların cevaplarını almak için iyi bir olanaktır.

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz?

Doktorunuzun iki rolü vardır; gözlemleme ve destekleme. Hamile kadınların çoğu 32. haftaya kadar ayda bir kez, 32-36. haftalar arası iki haftada bir ve sonrasında bebek doğana dek her hafta olmak üzere 7 ila 10 arası doğum öncesi ziyarette bulunur. 

Doktorunuz hamileliğiniz süresince hayatınızdaki en önemli kişilerden birisidir,  yani eğer iletişim kuramadığınızı ya da mutsuz olduğunuzu hissediyorsanız, başka birini bulmalısınız.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor
Mekiye Yavuz
Mekiye Yavuz 9 Eylül 2017
O gün hayatımın en özel en güzel anıydı, heyecan mutluluk panik hali herşey vardı??????

Diğer Makaleler