Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Hamileyim / Sağlık

AAA

Sabah Bulantısı Nedir?

Sabah Bulantısı Nedir?

Sabah bulantıları, düşük kan şekeri seviyesi ve/veya dalgalanan gebelik hormonlarından kaynaklanır. Sabah bulantıları aslında sağlıklı bir hamileliğin belirtisi olarak kabul edilir.

Sabah bulantısı genellikle son adet döneminden sonra altı hafta sürer ve çoğu kadında yaklaşık 14. hafta dolaylarında kaybolur. Çok az kadın, dokuz ay boyunca bulantı çeker. Bulantı gebeliğin son birkaç haftasında istenmeyen bir dönüş yapabilir.

Diğer bir taraftan bazı hamile kadınlar, yemek veya parfüm kokusu gibi daha önce onları rahatsız etmeyen zararsız kokularla tat ve koku duyularının normalden daha keskin hale geldiğini farkeder. Bazıları daha önceleri hoşuna giden kahve, sirke veya biber gibi gıdalar veya tatlardan iğrenmeye başlar. Birçoğu ağzında metalik bir tat farkeder. Bazıları ise bulantılarının az olmasına ve aynı zamanda kendilerini kurt gibi aç hissetmelerine şaşırırlar!

Ne yazık ki, sabah bulantıları için mucizevi bir tedavi yoktur, ancak size yardımcı olabilecek bazı önerileri görmek için buraya tıklayın.

Peki sabah bulantısı hissetmemem hamileliğimin yeterince güçlü olmadığı anlamına mı gelir?

Semptomların olmaması, sizinle veya bebekle ilgili yanlış giden bir şey olduğu anlamına gelmez. Bulantıları sık sık hissetmenizin beklendiğinden bahsedilir, ancak zorunlu değildir. 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler