Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Trend Köşesi

AAA

Çocuklar İçin Doğum Günü Partisi Organize Etmenin İnce Noktaları

Çocuklar İçin Doğum Günü Partisi Organize Etmenin İnce Noktaları

Hayatımızın en değerli varlıklarını mutlu edip eğlendirebilmek için doğum günlerine aylar kala hazırlıklar içinde buluyoruz kendimizi. Mekan seçimi, davetiyeler, pasta, süslemeler, hediyeler derken başlıyoruz telaşlanmaya. Yüzlerce çeşit süsleme, parti temaları, hediyelikler, pasta çeşitleri, parti mekanları derken işin içinden çıkamaz oluyoruz.

 

Aslında birkaç önemli noktaya dikkat ederek hem doğum günü organizasyonunu katılanlar için daha keyifli hale getirmek hem de kendiniz için kolaylaştırmak mümkün.

 

İşte; çocuğunuz için doğum günü partisi düzenlemeye karar verdikten sonra dikkat etmeniz gerekenler:

 

1. Temayı belirleyin

Öncelikle çocuğunuzun yaşı ve cinsiyetine uygun bir tema belirleyin. Tema belirlerken çocuğunuzun sevdiği çizgi film kahramanlarından, masallardan, okumayı sevdiği kitaplardan, sevdiği oyuncağından ya da en sevdiği renkten faydalanabilirsiniz. Temayı belirlemek pasta seçimi, süslemeler, davetiyeler ve hediyelikler konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Belirlediğiniz tema çerçevesinde tüm hazırlıkları yapmaya başlayabilirsiniz.

 

2. Mekanı belirleyin

Mekan seçiminde davetli sayısı ve çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

1-2 yaş doğum günleri için mekan tercihinizi evinizden ya da varsa bahçenizden yana kullanmanız daha doğru olur. Henüz küçük olan çocuğunuz alıştığı yerde daha rahat edeceğinden günlük düzenini çok da aksatmadan bir kutlama gerçekleştirebilmeniz daha çok mümkün olur. Ayrıca küçük yaştaki çocuğunuz süslemeler ve farklı aktiviler olsa da ortamı yadırgamayacaktır.

3/3+ yaş çocukları için ise özel parti evlerinden yararlanabilirsiniz.  


3. Saatleri belirleyin

Özellikle gündüz uykusuna ihtiyaç duyuduğu yaşlarda doğum günü partisinin çocuğun uyku düzenine göre ayarlanması çok önemlidir. Uykusunu alan çocuğunuz sizi de rahat ettirecektir kendisini de daha iyi hissedecektir. 

4. Davetli listesini belirleyin

1-2 yaş doğum günü partilerinde davetli listenizin aile büyükleri ve akrabalardan oluşması çocuğun rahatı ve kalabalık içerisinde yabancılık çekmemesi açısından daha çok tercih edilir. Çocuğunuzun yaşı ilerlemeye başladıkça çocuğunuzun anaokulu arkadaşları ve onların aileleri de davetli listesi eklenir.


5. Davetiyeleri hazırlayın:

Partiye konuklarınızı davetiye ile davet etmek şüphesiz davetlilere güzel bir hatıra olacaktır. Davetiyelere çocuğunuzun fotoğrafını dahil ederseniz parti sonrasında da davetlilerin albümlerinde, evlerinin duvarlarında ya da çerçevelerinde çocuğunuzla ilgili bir hatıra bırakmış olursunuz. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile hazırladığınız davetiyeleri bir tıkla davetlilerinizin cep telefonlarına ya da bilgisayarlarına göndermeniz de mümkün.

6. Parti sofrasını planlayın.

Parti sofrasının yıldızı doğum günü pastası olacaktır. Pasta seçiminizi belirlediğiniz tema ve kişi sayısına uygun yapabilirsiniz. Kullanacağınız masa örtüsü belirlediğiniz temaya uygun olabileceği gibi, renk karmaşası yaratmamak ve pastayı öne çıkarmak adına daha açık tonlarda da tercih edilebilir. Kurabiyelerinizi ya da keklerinizi pastanın rengine uygun olarak yapmanız sofranıza ahenk ve şık bir görüntü katacaktır. Bardaklar, tabaklar, peçeteler ve ikramlarda kullandığınız kürdanlarda da temanıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

 

7. Mekanı partiye hazırlayın.

Temayı belirlemiş olmanız partinin dekorasyonunu kolaylaştıracaktır. Balonlar partilerin olmazsa olmazı ve süslemelerin en önemli tamamlayıcısıdır. Temaya uygun balonlar, folyo balonlar, seçilen karakterde ayaklı balonlar ve uçan balonlar partinizin baş tacı olacaklardır. Kapı ve duvar süslerinde temanızı tamamlayıcı ürünler kullanabilir ya da çocuğunuzun ismine özel hazırlanmış flamalar kullanabilirsiniz.

 

8. Misafirlerin hediyelerini belirleyin.

Parti trendlerinin en yenisi misafirlere bir hediye vermek… Hediyenizi belirlerken yine temanız size yardımcı olacaktır. Belirleyeceğiniz temaya uygun anahtarlıklar, tokalar, maskeler, boyama kitapları hazırlayabileceğiniz gibi çocuğunuzun fotoğrafının yer aldığı buzdolabı süsleri, minik çerçeveler ya da sabunlar, minik çikolata kavanozları, lavanta keseleri de seçenekleriniz arasında yer alabilir.

 

9. Palyaço ya da animasyon gösterisi için rezervasyonunuzu yaptımayı unutmayın. 

Palyaço ya da animasyon gösterileri daha çok 2 yaş üstü çocuklara hitap etmesine rağmen, davetlilerinizin çocuklarının yaş ortalamasını göz önünde bulundurarak hareket etmeniz doğru olacaktır. 2-6 yaş grubu çocukların doğum günüden beklentileri arasında eğlenmek ve oyunlar olduğu için, ortamı sakin tutup karmaşayı önlemenin en güzel yolu bir animasyon ekibi ya da palyaço ayarlamak olabilir.

 


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler