Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Trend Köşesi

AAA

En Çok Tercih Edilen Doğum Hediyeleri

En Çok Tercih Edilen Doğum Hediyeleri

Yeni bir anne baba için en güzel hediye sağlıkla kucağına aldığı bebekleridir. Onların bu mutluluğunu paylaşmak için yakınlarının geleneksel olarak verdikleri hediyeler ise değerlerinden çok içerdikleri mesajlarla, manevi duygularla önemlidir.

Kültürümüzde vazgeçilmez doğum hediyesi altındır. Altın hediyesi kişinin maddi şartlarına göre gram altın da olabilir tam altın da. Maşallah yazılı altınlar ya da ucuna nazar boncuğu takılması iyi dileklerin göstergesi anlamına gelirken, doğumda altın hediyesi ailenin çocuk büyütürken karşılaşacakları ihtiyaçları için de aileye maddi destek anlamına gelmektedir.

Yeni anne babaya verilebilecek değişik ve çok işe yarayan farklı doğum hediyeleri de son yıllarda tercih edilmeye başlanmıştır.

Anne babaya verilecek en farklı ve en güzel doğum hediyeleri:

Yeni anne babalar bilir. Yeni doğan bir bebek için en gerekli ihtiyaçlardan biri bebek bezleridir. Özellikle ilk aylarda çokça kullanılmasından dolayı buna alışık olmayan aile bütçesini aniden sarsabilir. Aileye bebek bezi hediyesi alışılmamış olsa da şüphesiz direkt olarak ihtiyaca yönelik güzel bir hediyedir! Son yıllarda bazı firmalar bebek bezlerinden farklı şekiller yaparak görsel olarak da gayet estetik bir şekilde sunmaktalar bebek bezlerini.

Yeni doğan bir bebeğin ilk ayak izi daha hastaneden çıkmadan aileye hastane tarafından veriliyor. Minik minik el ve ayak izlerinin evin duvarlarını süslemesi ise tabii ki büyük bir mutluluk. Son yıllarda bu sevimli izlerin bulunduğu pek çok yaratıcı hediye seçenekleri mevcut. 3 boyutlu el ayak heykellerinden el ayak izi tablolalarına, kasnak içi çarpı işi tablolardan alçı el ayak izi kalıplarına minik izleri ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bebek ihtiyaçları o kadar fazladır ki özellikle yeni anne babalar doğum öncesinde listeler yaptıkları ve tüm hazırlıkları tamamladıkları halde eksik bir şeyler muhakkak kalır. Çünkü küçük küçük de olsa ihtiyaç kalemleri düşünülenden oldukça fazladır ve her kalemin satın alınabilmesi için zamana da paraya da ayrı ayrı ihtiyaç vardır. İçerisinde havludan oyuncağa, tırnak makasından tarağa, çoraptan patiğe, eldivenden bereye, tulumdan çıtçıtlı body'e pek çok bebek eşyası bulunan yenidoğan hediye sepetleri bu sebeple en çok tercih edilen hediyelerdendir.


Doğumunun ilk günlerinde, ilk aylarında anne babanın en çok duyduğu cümlelerden biridir “adıyla yaşasın!”. Doğum hediyesinin, özenle seçilen ismi ile bebeğe özel -kişiselleştirilmiş- olması anne babanın çok hoşuna gider. Hikaye kitaplarından ninnilere, kıyafetlerden battaniyelere, yastıklardan ev dekorlarına  kişiselleştirilmiş pek çok farklı hediye seçeneği bulmak artık hiç zor değil.

Dünyaya henüz gözlerini açmış bir bebek için ağaç dikmek unutulmaya yüz tutmuş çok güzel, çok faydalı adetlerimizdendir. Bu tarihi geleneği yaşatmak bebek için ve aile için olduğu kadar çevre için de dünya için de gelecek için de son derece anlamlıdır. Çevre bilinci için çalışan pek çok vakfın özel günlere yönelik bağış seçeneklerinden yeni doğan bağışını seçerek harika bir hediye ile bebeğe “aramıza hoşgeldin” demek mümkün!

Bebeğin ilk aylarında tüm ev düzeninin alt üst olması her anne babanın tercübe ettiği bir şeydir. “Lohusalık dönemi” boyunca aile büyüklerinin yeni anne babaya yardımı tartışmasız çok önemlidir. Ama bu dönem sona erip de el ayak çekilince anne baba için uykusuzluk ev için de dağınıklık dönemi başlar. Aslında hediye listelerinde hiçbir zaman olmasa da bir uyku, bir ütü ya da temiz bir mutfak hediye etmek özellikle yeni anne için en mutluluk verici hediyelerden biridir. Üstelik bu hediyeyi aramanıza ve satın almanıza da gerek yok. Biraz zaman ayırmanız ve yeni doğum yapmış yakınınızın evine gitmeniz yeterli!

 


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor
Seher Sezer
Seher Sezer 21 Kasım 2016
Son paragrafta etkilendim :))
Mekiye Yavuz
Mekiye Yavuz 9 Eylül 2017
Yeni doğum yapmış anneye bir tabak yemek götürmek bile onu mutlu eder

Diğer Makaleler