Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Trend Köşesi

AAA

En Güzel Baby Shower Fikirleri

En Güzel Baby Shower Fikirleri

Bebek bekleyenler için doğum öncesinde düzenlenen Baby Shower partileri son yıllarda en çok rağbet gören doğum öncesi buluşmalarından oldu. Aslında Baby Shower'ın yurtdışındaki amacı bebeğin ihtiyaç listesinin karşılanmasıdır. Ancak bu uygulama anne adayının arkadaşlarını bir araya getirdiği bir buluşma olarak ülkemizde uyarlandı. Anne adayının arkadaşları ile uzun bir süreliğine geçirebileceği belki de en rahat etkinliklerden olan Baby Shower partisi; süslemeleri, ikramları ve hediyeleri ile başlı başına büyük bir organizasyon gerektirir.

Baby Shower mekanı:

Çoğunlukla anne adayının ya da bir arkadaşının evinde düzenlenen partiyi anne adayına yorgunluk olmaması hem de profesyonel bir ekibin tüm detayları ile takip edebilmesi için özel organizasyonların düzenlendiği kafeteryalar, etkinlik merkezleri, otellerin balo salonlarında düzenlemek de mümkün. Eğer evde düzenlenecekse ve mevsim uygunsa bahçede düzenlenmesi hem kalabalıkta daha rahat edilebilmesi, hem parti sonrasında düzenlemenin daha kolay olması hem de süslemelerin daha geniş alanda serpiştirilerek daha çok göz doldurmasını sağlar. Bahçede yapılacak partilerde önemli olan oturma düzeninin ve ikram masalarının düzeninin iyi ayarlanmasıdır.

Baby Shower teması ve süslemeleri:

Baby Shower partilerinde öncelikle tema ya da partinin renklerini belirlemek önemlidir. Renkler çoğunlukla bebeğin cinsiyetine göre belirlenir. Kız bebek için pembe, lila, mor renkleri tercih edilirken erkek bebek için mavi, yeşil gibi renkler tercih edilir. Sarı, beyaz gibi renkler ise her iki cinsiyette de kullanılabilmektedir. Tema için minicik bebeği simgeleyen; biberon, prens ya da prenses tacı, bebek getiren leylek, balon, emzik, kalp, bebeklerin en sevdiği hayvanlardan olan ördek, ayıcık, zürafa, kuzu, ayak izi, şekerleme, yelkenli, ay dede, puset, belliyse eğer bebeğin ismi, bebek bezi gibi figürler kullanılabilir.

Bu renkler ve figürleri belirledikten sonra partinin genel yapısı ortaya çıkmış olur. Artık süslemeler, davetiyeler, hediyeler ve hatta oyunlar bile bu tema çerçevesinde organize edilebilir.

Baby Shower davetiyeleri: Örneğin parti süslemelerinde kuzu figürü kullanmak tercih edilecekse, o halde davetiyelerde de kuzu figürünün kullanılması iyi olur. Davetiyede mekan, saat ve adres belirtilmeli, LCV istenmelidir. 

Baby Shower ikramları: Kültürümüzde ev ya da arkadaş buluşmalarındaki ikramlar geleneksel olsa da Baby Shower partilerindeki ikramlar çoğunlukla cup cake'ler, Baby Shower'a özel pastalar, kurabiyeler, kanepelerden oluşur. İkramlarda kullanılacak bardak, tabak, cup cake kağıtları, parti alanındaki vazolar, sandalyeler, peçeteler, flamalar temaya uygun süslenebilir. 

Baby Shower hediyeleri: Baby Shower'a katılanlara, anne adayından ve bebeğinden bir teşekkür anlamına gelen hediyeler küçük ama kullanıldığında bu partiyi hatırlatacak mumlar, küçücük kavanozlar, sabunlar, kokulu taşlar, biblolar, lavanta kaseleri ve şişeleri, taçlar, lokumluklar olabilir.

Baby Shower oyunları: Organizasyonun belki de en eğlenceli anları oyun oynanan zamanlardır. Bu oyunların basit, herhangi ekstra bir organizasyon gerektirmemesi tercih edilebilir. İşte oynanabilecek oyunlar:  Eğer belli ise ve henüz kimse bilmiyorsa bebeğin ismini tahmin etme oyunu, 30 dakika süresince sohbette “bebek” kelimesinin geçmemesi oyunu, içinde bebek/ bebeğim şarkılarının geçtiği şarkıları sırasıyla söyleme oyunu, bebekler için hazır meyve pürelerinin içeriğini tahmin etme oyunu (ambalajı çıkarılarak içeriği saklanır)...

Tüm bu detayların dışında organizasyonu bol bol fotoğraflamak da unutulmamalıdır.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler