Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Trend Köşesi

AAA

En Yaratıcı İlk Yaş Doğum Günü Kutlamaları

En Yaratıcı İlk Yaş Doğum Günü Kutlamaları

İlk yaş doğum günleri ailelerin çocukları adına verdikleri en özel ilk kutlamalardır. Doğum günü öncesinde yapılan geleneksel “kırk uçurma”, “diş buğdayı” gibi kutlamalar varsa da özellikle aile büyüklerinin, arkadaşların, dostların katılımı ile gerçekleşen ilk yaş doğum günü, artık yavaş yavaş çocukluğa adım atan bebeğin, anılarda özel bir yer edecek ilk partisidir.

İlk yaş doğum günü kutlamalarında öncelikle dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur:

Bebeğin uyku düzenine göre kutlama saatinin belirlenmesi önemlidir. Hala günde 1 ya da 2 kez uyumaya devam eden bebeğin en dinç olabileceği saat aralığının seçilmesine dikkat etmek gerekir.

Bebeğin kalabalık içerisinde yabancılık çekmemesi ve kendisini huzursuz hissetmemesi için sevdiği oyuncakların kutlama alanında bulunması tercih edilebilir.

Doğum günü için hangi tema tercih edilirse edilsin davetiyelerden ikramlara, süslemelerden kostümlere her bir detayın aynı temaya uygun şekillendirilmesi bir bütünlük sağlar.

Peki, ilk yaş doğum günü için yaratıcı uygulamalar neler olabilir?

Kamp partisi: Kamp partisi dendiğinde aklımıza ilk olarak ağaçlarla, doğayla iç içe çadırlar gelir. Eğer mevsim uygunsa ve evinizin büyük bir bahçesi varsa pekala siz de çadır partisi düzenleyebilirsiniz. Katlanabilir kamp sandalyeleri ve tabureleri, hamaklar, tüylü doğum günü şapkaları, ağaçlara takılan fenerler, partiye katılacak küçük çocuklar için yüz boyama aktiviteleri kamp partinizi renklendirecektir. Akşam üzeri için konuklarınıza dağıtacağınız pançolarla hem partinizin temasına uygun bir görsellik sağlar hem de kamp ruhunu herkese yaşatırsınız. Partinize katılan çocukların uykuları mı geldi? Hemen sıcacık uyku tulumları içerisinde uyuyabilirler! Doğum günü çocuğu ise parti boyunca bol bol oksijen alacak, enerjisini dilediği gibi harcayacaktır.

Çiftlik partisi: Düzenlenmesi en kolay ve keyifli partilerden biri çiftlik partisidir. Bebeği olan her anne ve baba bilir ki bebekler hayvanlara, hayvan figürlerine, hayvan sesi içeren şarkılara bayılırlar! Bu yüzden bebek olan her evde sallanan atlardan, ördek-civciv sesli oyuncaklara, kedi-köpek-ayı uyku arkadaşlarından, kuzu-inek peluş oyuncaklara en az biri ikisi muhakkak bulunur. Çiftlik partisi için bu oyuncakları güzel bir şekilde bir araya getirmek, çit şeklinde duvar stickerları ile duvarlarınızı süslemek, piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz çiftlik temalı kağıt tabak-bardaklardan satın almak, hasır ev eşyalarını bol bol kullanmak, çiftlik temalı bir pasta ısmarlamak yeterlidir. Kolayca hazırlayabileceğiniz korkuluğu ve büyük bir oyuncak traktörü de unutmayın!

Balon partisi: Çocuğunuzun en çok eğleneceği parti temalarından birisi şüphesiz balon partisi olacaktır. Uçan balonlardan, renk renk balonlara üzerleri figürlü balonlardan yazılı balonlara artık her çeşit balonu kolayca bulmak mümkün. Balon kurabiye kalıpları, balon şeklinde ya da balon figürlü pasta temanızın en büyük yardımcılarıdır. Köpük baloncuklar partiye katılan diğer çocukları da bebeğinizi de oldukça eğlendirecektir.

Retro partisi: Bebeğinizin ilk doğum gününü kutlarken geçmişe bir yolculuk yapmak da ister misiniz? Eğer çocukluğunuzdan kalan oyuncaklarınız, kıyafetleriniz, birkaç eşyanız, kasetleriniz varsa ya da aile büyüklerinin dönem eşyalarından faydalanabileceksiniz retro partisini de düşünebilirsiniz. Kısaca sizin bebekliğiniz dönemindeki eşyalar ile bebeğinize parti düzenleyeceksiniz. Sandalyelerden tabaklara, bardaklara, masa örtülerine kullanacağınız her şeyin ya gerçekten çocukluk döneminizden kalmasına ya da yeni olduğu halde o dönemi hatırlatacak şekilde üretilmiş olmasına dikkat edin. Bu arada retro bir doğum günü düşünüldüğünde puantiyelerden, kırmızı ya da mavi ekoseli ya da çizgili tekstil ürünlerinden ve desenlerden yararlanmayı unutmayın.

1 yıl geçti partisi: Bebeğinizin ilk bir yılının nasıl geçtiğini sevdiklerinizle paylaşmak istemez misiniz? Bebeğinizin ilk ayak izi, ilk el izi, ilk dişi, emeklemeye başladığı ilk günler, birlikte ilk seyahatiniz… Hepsinin fotoğraflarını büyüterek duvarlarınızı doğum günü partisine hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu fotoğrafları ya da ilk yılın önemli tarihlerini pastanın üzerinde, peçetelerde, balonlarda, doğum günü afişinde, flamalarda da kullanabilirsiniz.

İsim teması: Bebeğinizin ismini de doğum günü kutlamanızda tema olarak kullanabilirsiniz. Yağmur ismindeki kızınız için doğum günü partisi mi düzenleyeceksiniz? Bol bol bulut, damla, gökkuşağı figürleri kullanabilirsiniz. Melek isimli kızınız mı var? Süslemelerinizde kanatlar kullanabilirsiniz. Bahar isimli kızınız için de bahar dallarından yararlanabilirsiniz. Deniz ismindeki kızınızın doğum günü partisinde deniz kızı figürlerinden süslemeler ve pastalar yapabilir, deniz altının eşsiz güzelliğine katkıda bulunan rengarenk balık figürlerinden faydalanabilirsiniz. Çınar ismindeki oğlunuz için çınar ağacı, çınar dalları figürlerinden yararlanabilirsiniz. Doruk ismindeki oğlunuzun doğum günü partisinde karlı dağların yeşil dağların fotoğrafları en büyük yardımcılarınız olacak. Uzay isimli oğlunuz için de temaya uygun figürleri, pastaları, süslemeleri kolayca bulabilirsiniz!


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler