Kayıt Ol / Giriş Yap

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Aktivasyon Kodu

Şifremi Unuttum


< Geri Dön

Aktivasyon Kodu


< Geri Dön

Henüz üye değilsen:

Kayıt Ol
Ana Sayfa

Trend Köşesi

AAA

Hastane Odasında Yeni Trendler

Hastane Odasında Yeni Trendler

Son birkaç yıldır hastanelerdeki doğum odalarına daha bir canlılık ve hareket geldi. Doğum sonrası yeni aile bireyini ve hediye gelen çiçekleri alıp hemen eve gitmek yerine, anne-baba-çocuk hastanede biraz daha vakit geçirmeye başladılar. Bu da o mutlu anın hep birlikte kutlanması ve ölümsüzleşmesi adına yeni trendlerin doğmasına neden oldu. İşte hastane odası trendlerinin en popülerleri:

Doğum Fotoğrafı

Doğum anlarından kareler içeren bir albüm sahibi olmak birkaç yıldır o kadar popüler hale geldi ki artık hastanelerin bile kadrosunda doğum fotoğrafçıları var! Doğum öncesi, doğum anı, doğum sonrası ve hatta hastane sonrası sette ya da evde olmak üzere, çekilmesini istediğiniz çeşitli anlardan kombinasyon yapıp paket alabilirsiniz. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz doğum fotoğrafçıları  artık her şehirde var. Sonunda hiç unutamayacağınız o özel anlardan oluşan harika bir aile albümünüz olacak!

Doğum Filmi

Fotoğraf albümünün yanı sıra diğer bir trend de, doğum hazırlıkları, doğum anı, doğumdan sonra bebeğin ilk nefes alışı, ağlayışı, göbek bağının kesilişi, ailenin yeni bireyle ilk tanışma anı ve yüzlerindeki ifadenin tam bir belgesel gibi kayda alınıp kurgulandığı ve müziklerle desteklendiği doğum filmleri. Bizzat içinde olsanız da, asla dışarıdan bir gözle göremeyeceğiniz tüm o mucizevi anlar bu filmle ölümsüzleşebilir.

Hastane Odası Süsleme

Son zamanlarda yükselen trendlerden biri de bebeğin hastane odasını süsleme. Bebeğin ilk günlerini geçirdiği, bebeğin hayata, ziyaretçilerin de bebeğe merhaba dediği hastane odasını renkli tüllerle, balonlarla ve yazılarla süslemek çokça karşılaşılan bir durum haline geldi. Kimi zaman organizasyon şirketleriyle anlaşarak yaptırılabilen hastane odası süsleme, dilenirse kendinizin de bir-iki yardımcı ile kolayca altından kalkabileceğiniz bir iş. Tek yapmanız gereken kırtasiye ya da ofis malzemeleri satan bir dükkâna gidip balon, süs ve hazır yazılardan seçmeniz. Ya da eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Tahtakale binbir çeşit süs bulabileceğiniz mükemmel bir yer!

Ayrıca gelen misafirlere küçük ikramlar, kokulu sabunlar ya da o günü hatırlatacak çeşitli anı eşyaları vermek isteyebilirsiniz. Küçük şekerlemeler  ya da kekler için kâğıt kaplar, minik süsler almak isterseniz yine Tahtakale tam bir cennet. Hastane odasının kapısına, yatak başucuna asılabilecek, bebeğinizin isminin de yer aldığı çeşitli yazıları kendiniz hazırlayabilirsiniz ya da eli bu işlere yatkın bir arkadaşınız da kolaylıkla yapabilir. “Tüm bunlarla bu kadar hengâme içinde kim uğraşacak!” derseniz, bir organizasyon şirketi bulmak işinize yarayabilir.


 

Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekiyor

Diğer Makaleler